ABB. Opis technologii KNX/EiB.


ABB jest liderem w dziedzinie technologii energetyki i automatyki, dzięki którym klienci z sektora usług komunalnych

i przemysłu mogą doskonalić poziom własnej działalności obniżając jednocześnie negatywny wpływ na środowisko naturalne. Firmy Grupy ABB działają w około 100 krajach i zatrudniają 117 tys. osób


System instalacyjny:  ABB i-bus® EIB / KNX

ABB i-bus® EIB / KNX to inteligentny system instalacyjny, spełniający najwyższe wymagania pojawiające się przy zastosowaniach w układach kontroli i sterowania w nowoczesnych mieszkaniach i budynkach.

• System ABB i-bus® EIB / KNX został oparty na prostej, lecz sprawdzonej technologii EIB / KNX, która obecnie jest akceptowana jako pierwszy ogólnoświatowy otwarty standard dla systemów kontroli w inteligentnych budynkach wszystkich typów – przemysłowych, handlowych oraz mieszkalnych.

• Stosując system ABB i-bus® EIB / KNX czynimy budynki, w których przebywamy, łatwiejszymi do zarządzania

i kontroli, zwiększając tym samym elastyczność, bezpieczeństwo, wydajność ekonomiczną oraz wygodę.

• Elastyczność użytkowania instalacji opartych na systemie ABB i-bus® EIB / KNX pozwala na łatwą adaptację codziennego środowiska pracy i życia do indywidualnych potrzeb.

• Asortyment produktów wchodzących w skład systemu ABB i-bus® EIB / KNX obejmuje elementy wykorzystywane

w szeregu zastosowań spotykanych we współczesnych budynkach, począwszy od systemów sterowania oświetleniem i żaluzjami okiennymi aż po ogrzewanie, wentylację, systemy bezpieczeństwa, zarządzania zużyciem energii.


Busch priOn - centralny panel sterowania.

Busch-priOn dzięki połączeniu tradycyjnego włączania oraz intuicyjnego sterowania menu, pozwala na tworzenie nowych przestrzeni. Wszystkie funkcje osiągalne sa za pomocą jednego obrotu pokrętła. 3,5" wyświetlacz przejrzyście

i w przypisanym określonej funkcji kolorze przedstawia niezbędne informacje. Busch-priOn dostępny jest w czterech zestawach wzorniczych i dzięki temu można go dopasować do każdego wnętrza. Dzięki trzem klawiszom szybkiego dostępu można bezpośrednio sterować indywidualnymi funkcjami takimi jak sceny świetlne, żaluzje czy oświetlenie.
Strona producenta: http://www.abb.pl

ABB. Opis technologii KNX/EiB

ABB  Control Panel i priOn