projektowanie   integracja systemów AV   instalacje   budynki inteligentne KNX/EiB   multiroom
EUREKA profesjonalne systemy audiowizualneNIKO.  O firmie.


Historia.

Firma Niko została założona w roku 1919 przez braci Alphonse’a i Wernera De Backer. W swoich warsztatach w Sint-Niklaas projektowali przełączniki i gniazda, które szybko podbiły rynek belgijski. W 1965 r. pierwszy produkt firmy Niko – luksusowy przełącznik Inter 70 – trafił na rynek międzynarodowy.

Obecnie firma Niko jest prowadzona przez trzecie pokolenie rodziny De Backer, jest więc wciąż przedsiębiorstwem rodzinnym. Wszystkie rozwiązania, które oferuje, zostały opracowane z myślą o codziennych potrzebach klientów. Dzięki jej innowacyjnym koncepcjom życie zarówno w domu, jak w pracy jest łatwiejsze i bardziej elastyczne. Firma Niko postawiła na przemyślane wzornictwo i produkty przyjazne dla środowiska. Aby osiągnąć swój cel, Niko intensywnie inwestuje w badania i rozwój.


Fakty i liczby.

Firma Niko jest belgijską firmą z siedzibą w Sint-Niklaas. Tu znajdują się zakłady produkcyjne, dział badań i rozwoju,

a także dział sprzedaży i obsługi klienta. Drugi zakład produkcyjny znajduje się w Wijnegem. Niko sprzedaje swoje rozwiązania w całej Europie poprzez oddziały w 7 krajach europejskich: Belgii, Danii, Słowacji, Francji, Holandii, Polsce

i Wielkiej Brytanii. Za pośrednictwem sieci dystrybutorów na świecie Niko oferuje swoje produkty również na rynku międzynarodowym. Dzięki oddziałom krajowym i zagranicznym Niko ma w ofercie ponad 5000 produktów i rozwiązań

w zakresie materiałów łączeniowych, domofonów, sterowania oświetleniem i systemów automatyki domowej. Produkty są przeznaczone do użytku domowego, jak również do zastosowań profesjonalnych.

Niko jest liderem na rynku belgijskim. Dynamicznie rozwijająca się firma, zatrudniająca ponad 700 pracowników, jej kapitał własny wynosi 130 mln Euro, a roczne obroty przekraczają 120 mln Euro.


Innowacje i nagrody.

- W 2010 r. po raz drugi z rzędu firma Niko zdobyła Vendor Award Rating. Nagroda ta jest przyznawana przez belgijskie stowarzyszenie hurtowników dostawcom elektroniki oferującym najlepsze produkty i usługi.

- Po raz kolejny nagrodzono innowacyjność Niko Mysterious. W 2009 roku ten niewidzialny przełącznik został wyróżniony nagrodą reddot award, jedną z najcenniejszych nagród w dziedzinie wzornictwa przemysłowego, przyznawaną tylko produktom wyjątkowo twórczym, innowacyjnym i wysokiej jakości.

- W 2009 roku, listwy NIKO LED zostały nominowane do Etop Innovation Awards. System łączenia plug-and-play ułatwiający instalację pasków LED jest również niezwykle innowacyjny.

- International Forum Design Award: w 2007 roku, firma Niko otrzymała tę prestiżową niemiecką nagrodę za linię produktów Niko Pure i Niko Intense.
Strona producenta: http://www.niko.eu

NIKO. Historia firmy

Niko Eco display