projektowanie   integracja systemów AV   instalacje   budynki inteligentne KNX/EiB   multiroom
EUREKA profesjonalne systemy audiowizualne

Bose Professional

Bose Panaray®

Bose Control Space®

Przenośne systemy Bose L1®

 


BOSE CORPORATION


Historia firmy


Bose Corporation została założona w roku 1964 przez Dr. Amara G. Bose, profesora elektrotechniki na Bostońskiej uczelni MIT (Massachusetts Institute of Technology). Jeszcze podczas swoich studiów na tej uczelni, w czasie pracy dyplomowej w latach 50. rozpoczął on badania naukowe w dziedzinie psychoakustyki. Jego badania nad relacją pomiędzy dźwiękiem słyszalnym przez ludzi i dźwiękiem, jaki jest mierzony przez elektroniczne instrumenty, doprowadziły do rozwoju nowych technologii audio, które później opatentował.

MIT zachęciło Dr. Bose,

aby założył swoja własną firmę

i zaczął pracować nad rozwojem

produktów w oparciu o swoje

patenty, co uczynił, z ogromnym

zresztą sukcesem.

Dziś jest on przewodniczącym Rady

Nadzorczej i Dyrektorem Technicznym Bose Corporation.

Bose Corporation jest firmą prywatną i 100% zysków jest inwestowane w rozwój firmy i w badania nad nowymi produktami. Głośniki Bose są najlepiej sprzedającymi się głośnikami w Stanach Zjednoczonych i na całym świecie.


Filozofia Firmy

Bose wierzy, że produkty audio istnieją po to, aby dostarczać muzykę każdemu, w każdym miejscu, i że to muzyka a nie sprzęt jest wartością samą w sobie. Celem firmy Bose jest rozwój produktów, które łączą wysoką technologię z prostotą

i małymi wymiarami, tak, aby stworzyć najlepszy możliwy system dźwiękowy, który będzie łatwy w użyciu i dostępny

dla wszystkich konsumentów.


Produkty

Pierwsze produkty Bose Corporation to wysokiej mocy wzmacniacze produkowane dla wojska Stanów Zjednoczonych.

Bose wykorzystuje opatentowane technologie zastosowane właśnie w tych zaawansowanych aparatach w wielu produktach przeznaczonych na rynek konsumencki.

Pierwszym produktem firmy Bose przeznaczonym na potrzeby domowe były głośniki 901 z systemem "direct/reflecting", Ich debiutowi na rynku audio w roku 1968 towarzyszyło uznanie znawców i akceptacja klientów.

W roku 1972 Bose wprowadził swój pierwszy profesjonalny głośnik dla zespołów muzycznych.

Na początku lat 80. Bose zrewolucjonizował rynek systemów dźwiękowych w samochodach, pierwszym na świecie instalowanym fabrycznie systemem dźwiękowym, specjalnie zaprojektowanym i akustycznie dopasowanym do danego modelu samochodu.Strona producenta:   www.bose.com

Bose Corporation